Jak se liší chodítko pro holčičku od toho pro chlapečka

8. 9. 2020 Off Od

Jakmile se naše dítě začne stavět na vlastní nohy, většina rodičů přemýšlí o tom, jak mu celou situaci usnadnit. Je vidět, že batole by rádo chodilo, ale ještě se na nohách po delší dobu neudrží. Aby svému dítěti pomohli, kupují rodiče nejrůznější chodítka. O co se jedná?

V podstatě jde o obvykle plastové konstrukce s kolečky, kam se děťátko posadí. Nohama dosáhne na zem, takže když pak dělá pohyby napodobující chůzi, pohybuje se i celá konstrukce a ono s ní. Navíc vzhledem k robustnosti celého zařízení nehrozí, že si dítě ublíží, ani když do něčeho narazí.

choditko3

Navíc přední strana obvykle slouží i jako jakýsi stoleček, kde si může náš potomek například malovat, nebo kam mu můžeme dát třeba přesnídávku. A je fakt, že naprostá většina dětí si chodítka brzy zamiluje. A není divu, koneckonců jim rapidně zvýší mobilitu i dosah. Kam se musely dříve namáhavě batolit, často za cenu mnoha pádů, jsou dnes díky chodítku za pár vteřin.

Nemůžeme se tedy divit, že se jedná o zařízení, které je mezi rodiči hodně žádané. A jako u každého podobně poptávaného produktu, existuje i zde poměrně velká škála modelů. Můžeme je rozdělit do několika kategorií, ale to nejzákladnější je na chodítko pro holčičku a pro kluka.

Můžeme se ptát, čím se vlastně od sebe liší. Přeci jen, v téhle době jsou jejich postavy prakticky stejné, a tak tomu bude ještě po mnoho dalších let. Proč tedy potřebují odlišné typy chodítek?

choditko4

Odpověď zní, že nepotřebují. Pokud se podíváte pozorně, zjistíte, že prakticky jediný rozdíl je v barvě a případně doplňcích. Zatímco to holčičí je obvykle světle růžové, zdobené případně mašličkami a podobně, ty pro kluky bývají modré. Jejich ozdobou bývají například nejrůznější pruhy a podobně.

Jak je vidět, toto rozdělení existuje pouze kvůli rodičům. Dítě v tomhle věku ještě nemá takové preference, aby si řeklo, zda se mu víc líbí modrá či růžová.

Ať tak či tak, neměli bychom naše dítě nutit do stereotypů ani v tomto věku.Přeci jen se jedná už o něco překonaného, ne?