Klece pro králíky

3. 2. 2019 Off Od

Výběr správné klece by se neměl podceňovat. Záleží samozřejmě na velikosti daného hlodavce. Existují výběhy pro malé křečky, pro morčátka i pro zakrslé králíky. Výběh by se vždy měl přizpůsobovat daným potřebám zvířete, proto je důležité vybavit jej potřebnými věcmi. Zvíře musí jíst a pít a mělo by mít i správnou podestýlku a třeba domeček, do kterého se může kdykoliv schovat, když se vyleká nebo když chce mít klid a soukromí třeba na spánek či odpočinek.

králíčci

Celý tento výběh bude pro vašeho domácího mazlíčka jeho novým domovem. Proto bychom měli věnovat velkou pozornost tomu, abychom vybrali vhodnou klec.

Klece pro králíky se vyrábí v různých verzích. Vybírat si můžete z větších i menších typů a krásně barevných. Spodní část výběhu je plná a plastová. Díky tomu se dobře udržuje v čistotě. Lehce se čistí i vymývá. Čistota půl zdraví. To je heslo, které se často říká, a velkou roli hraje především u zvířat. Přizpůsobte jim jejich nové bydlení tak, aby se v něm cítili dobře a příjemně.

Nový domov

Nový domov zakrslého králíka by měl být vybaven vším, co k životu váš nový kamarád bude potřebovat. Měla by se zde nacházet podestýlka, seno, kterým se králík také živí, granulová strava v misce, která bude odpovídat nutričním hodnotám, čerstvá zelenina, dle potřeb a chutě vašeho kamaráda a samozřejmě také pitná voda formou napáječky, aby nepřišla do styku s nečistotami. Klec by měla být patřičně velká. Je zřejmě, že do klece pro křečka zřejmě nedáte o hodně většího králíka. Ten je vzrůstem poměrně velký a proto potřebuje více prostoru. Vyberte mu takový domov, ve kterém se bude cítit dobře a bezpečně a bude mít tolik prostoru, kolik bude potřebovat.

králíček

Veselé a vnímavé zvířátko

Správný a čistý výběh, zdravá strava, neustálý přístup k pitné vodě, seno na žvýkání, klid a pohoda a váš domácí mazlíček se bude cítit bezpečně a příjemně. Dožije se úctyhodného věku a po celou tu dobu vám bude veselým společníkem a přívětivým kamarádem.

  • Dodržujte tato základní pravidla chovu králíka nebo i ostatních hlodavců a můžete se těšit na to, že s vámi váš nový kamarád bude po dlouhou dobu spokojeně žít.