Efektivita musí být

19. 4. 2020 Off Od

Jak se říká, neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. A protože je toto nevyzpytatelné, nejednou je tu nebezpečí, že postihne kohokoliv z nás, soukromé podnikatele nevyjímaje.

Někdo se tak rozhodne podnikat, založí si nebo koupí firmu a pustí se do práce, ale ta mu nakonec nepřináší pověstné koláče, tedy peníze. Nebo si jich dotyčný nevydělá tímto svým počínáním tolik, aby se z toho dalo normálně existovat. Je to smůla, ale tak už to prostě chodí.

A když se někomu z podnikatelů daří naopak více než skvěle? Ani to nemusí trvat věčně, i to může z nejrůznějších důvodů jednoho dne skončit.

poletující mince

A co pak? Co si počít tehdy, když se soukromé podnikání nevyplácí a spěje pomalu nebo třeba i rychle k bankrotu?

V takové situaci by se rozhodně nemělo rezignovat. A mělo by se využít všech prostředků, které jsou dostupné, k tomu, aby se vše v dobré obrátilo. Což obnáší klidně i eventualitu vzetí si půjčky.

Jenže na koho se má obrátit se žádostí o půjčku ten, kdo nemá žádná pozitiva, jež by mohl nabídnout? Kdo pomůže někomu, kdo nemá dostatečně vysoké příjmy, kdo se nemůže chlubit svým daňovým přiznáním, kdo má dost možná jenom dosud nesplacené a nesplatitelné dluhy, záznamy v registrech dlužníků, komu hrozí exekuce a podobně?

kreditní karta

Sázet na banky se v tomto případě rozhodně nevyplatí. Tam se právě před okamžikem zmíněné záležitosti velice důkladně prověřují a dotyčný by tam tak neměl naději uspět. Daleko lepší volbou je americká hypotéka nebankovní, která je naopak za docela výhodných podmínek dostupná mnohým, i těm nejkomplikovanějším žadatelům.

Zde stačí dát do zástavy nemovitost, čímž se žadatel zaručuje za to, že všechno půjčené řádně vrátí, zde to chce mít aspoň takové příjmy, aby tyto stačily na splácení, a je to. I s takovým minimem povinností lze uspět. A docela rychle a za příznivých podmínek získat prostředky na podporu onoho skomírajícího podnikání. Které se snad díky nim vzpamatuje.