Nezávislá elektrocentrála

4. 4. 2022 Off Od

Elektřina

V současné době se o této energii hovoří hlavně kvůli zdražování, kdy se není čemu divit, protože v civilizované oblasti se bez ní neobejdeme. Sami si můžete spočítat, kolik spotřebičů za pouhý jeden den na elektřinu použijete. Jistě jich bude více, protože dnes nám usnadňují práci ve všech možných oborech, a i osobním životě. Samozřejmě na ni můžeme i šetřit, přičemž úsporné spotřebiče a osvětlení mají také vliv na úsporu.

elektrické sloupy

Většina lidí a firem odebírá elektřinu ze sítě, přičemž zde neplatíme pouze za výrobu, ale také za distribuci, protože energie se k nám musí nějak dostat. Výsledná částka za měsíční účty proto není zanedbatelná. Proto si někteří lidí kupují fotovoltaické panely, protože tento systém ji vyrábí ze sluníčka. Nejdříve je však nutné nechat si udělat propočet od profesionála, protože investice se pohybují ve statisících, takže musíme počítat s tím, že návratnost se pohybuje v delším období.

Výroba kdekoliv

Tyto systémy a možnosti využijeme u nemovitostí. Co když však potřebujeme elektřinu třeba na stavbě, která nemá přípojku do veřejné sítě? V takovém případě potřebujeme elektrocentrálu. Ta má spalovací motor, takže s ní můžeme jet klidně na místo, kde nikdo nebydlí, protože funguje díky spalování pohonných hmot. Dále je ještě potřeba samozřejmě vzduch, kterého je zatím na planetě dostatek.

elektrický generátor

Spalovací motor roztáčí alternátor a ten nám vyrábí právě elektřinu. Máme zde běžnou zásuvku, takže rovnou můžeme zapojit potřebný spotřebič. Elektrocentrál je na výběr dost, přičemž na stavbu je lepší třífázová, protože utáhne náročné stroje jako je míchačka. Je potřeba zvolit dostatečný výkon, což zase záleží, kolik a jakých spotřebičů na ni budete zapojovat. Zvolit můžete značky jako Honda, protože u nich máte jistotu, že opravdu dbají na to, aby jejich výrobek dobře sloužil a něco vydržel.