Prázdné pláže a ráj pro tělo i duši

1. 9. 2018 Off Od


Pobřeží Mosambiku, přesně o tom jsou prázdné pláže a najdete tam ráj jak pro tělo, tak duši. Najdete tam opravdu jen velmi málo turistů, takže pokud vyhledáváte dovolené, kde budete mítklid a budete tam sami, pak možná právě toto pobřeží by pro vás mohlo být to pravé!
rajská pláž
Nachází se na východním pobřeží Afriky mezi Jihoafrickou republikou, Zimbabwe a Keňou.  Zábavu si zde najdete jak v zimě, tak létě. V zimních měsících je zde možné pozorovat želvy, které sem připlouvají, aby zde to tamního písku nakladly svá vajíčka. V červenci zde zase můžete vidět velryby, které se ke zdejším břehům pro změnu připlouvají pářit. Ty velké tvory, jako velryby a také keporkaky můžete pozorovat ze zátoky White Pearl, která je velmi oblíbená a je to velmi oblíbené a zároveň luxusní letovisko pro dovolenou. Ty odvážnější se s velrybami mohou dokonce i potápět. Kolem srpna až poloviny září se na zdejším pobřeží rodí mláďata velryb, které je možné také zpovzdálí pozorovat.  V této oblasti můžete také velmi často vidět delfíny, na které je opravdu krásná podívaná. V této lokalitě vás opravdu nezklamou.
mořská želva
Pobřeží Mosambiku je také velmi bohaté svou architekturou, která vás přímo okouzlí! Jsou to opravdu krásné stavby, které otvírají nezapomenutelný výhled na moře. Pobřeží je poseté krásnými vilami, které mají právě nádherný výhled na otevřené moře. Každá vila je na pláži a vlastní svůj bazén, výhled na moře máte jak z koupelny, tak většinou i z postele ložnice, což ocení opravdu každý. 
Nejsou zde pozadu ani ohledně moderní technologie, najdete tu i satelitní televize nebo WI-FI připojení. Cílem architektů, kteří navrhovali vily, bylo odtržení od civilizace, takže jestli tu čekáte nějaké bary, tak to vás bohužel zklameme, na ty zde nenarazíte.  Toto místo je tedy vhodné například pro novomanžele, případně pro ty, kdo nechce být na své dovolené nikým a ničím rušen.