Prostředky, jak vaši vodu v bazéně udržet čistou

7. 3. 2017 Off Od

V letních měsících, kdy se často a rádi koupeme ve svém venkovním bazénu, je však také třeba myslet na to, že bychom měli udržovat vodu čistou, aby byla krásně průzračná a hlavně aby byla zdravá. Jak vymyslet, aby byla voda zdravá? Základním pravidlem jsou samozřejmě chemie, které se přidávají a různé chlorovací přípravky, které jistě znáte, ale dalším prkem je zamezení nečistot, aby padaly do vaší vody. Díky tomu, že budete přemýšlet dopředu a předcházet tak těmto nežádoucím jevům, můžete ušetřit jak na chemii, která se do vody přidává, tak i na ostatních čistidlech. Nebude se vám zde tvořit tolik mikrobů a škůdců a voda vám nebude připadat tak „špinavá“.

a) Abychom tomu předešli, je zde široká škála různých folií a plachet, které chrání váš bazén po dobu koupací sezóny, ale například i mimo ni a to v době, kdy se bazén nepoužívá nebo je zimní sezóna.
b) Mezi hlavní přednosti plachet patří jistě zamezení před spadanými nečistotami. Může se jednat o listy ze stromů, poletující prach a pyl, který na sebe navazuje a tvoří nepříjemné „chumáče“, ale také různé trávy, uhynulý hmyz a mnoho dalšího.

Každá je v klasických rozměrech, takže si jistě vyberete vhodnou volbu právě pro váš velký či malý bazén.

Bazénové plachtyse obecně dělí do skupin:
– Solární – vyhřívají vaší vodu za pomocí slunečního záření. Přenos je opravdu jednoduchý. Potřebujete mít akorát správnou velikost, aby tato plachta ležela přímo na hladině. Sluníčko pak vykoná svůj úkol, když na něj bude dopadat svými paprsky a vy si posléze můžete užívat krásně teplou vodu na plavání a dovádění.
– Krycí – Používá se v době, kdy bazén není v provozu nebo například pokud je v provozu, tak se zakrývá přes noc.
– Zazimovací – Mimo koupací sezónu je nezbytná ochrana, kterou zajistí právě zazimovací tkaná fólie.
– Geotextilie – Instalují se ještě před samotným napuštěním bazénu a to hned v době, kdy si jej zakoupíte, protože potřebujete upravit povrch, odstranit ostré věci a předměty, posléze nasypat písek a na to dát právě tuto speciální tkanou formu fólie, které se říká geotextilie.

Každá z nich má svá specifika, kterými je jedinečná.