Bez příjmu neznamená bez příjmu

17. 9. 2019 Off Od

Nejeden z našinců má notně nevelké příjmy a tudíž i dost hluboko do kapsy. A právě někdo takový nejednou potřebuje půjčku. Jenže právě někdo takový často na půjčku jednoduše nedosáhne, protože je na ni moc chudý. Nevzbuzuje u věřitelů naději na to, že vše řádně splatí.
Takovému žadateli pak připadá doslova jako dar seslaný z nebes zjištění, že se u nás nabízí i hypotéka bez příjmu. Protože představa, že mu někdo půjčí a nebude vyzvídat, jak je na tom s příjmy, je…

vydělávání

Zcestná. Protože ať už se dotyčný rozhodne žádat o půjčku u kohokoliv, vždy se bude muset se svými příjmy vytasit. A jediným rozdílem, jenž u ‚hypotéky bez příjmu‘ je, je to, že zde jsou na budoucího dlužníka kladeny daleko nižší nároky.
Ovšem každopádně je nutno poskytovatele přesvědčit o tom, že budou půjčené peníze náležitě vráceny, tedy že je má žadatel z čeho splácet.
A proto je třeba příjmy mít a také je v papírové podobě náležitě doložit.

A jak se tu takové příjmy dokládají?

  1. Je-li člověk (případně stejně jako jeho spolužadatel) zaměstnancem, dokládá své příjmy pracovní smlouvou, výplatními páskami nebo výpisy z účtu za posledních čtvrt až půl roku.
  2. Důchodci, rodiče na mateřské či ti, kdo pobírají jiné dávky než ty v hmotné nouzi a podporu v nezaměstnanosti, předkládají rozhodnutí o přiznání dávky nebo vyměření důchodu a výpisy z účtu rovněž aspoň za poslední tři až šest měsíců.
  3. Osoby samostatně výdělečně činné a žadatelé a spolužadatelé s příjmy z pronájmů si vystačí s daňovým přiznáním, výpisy z bankovních účtů a dalšími doklady prokazujícími jejich příjmy.
  4. Žadatelé s jinými příjmy dokládají vše platnými doklady o dotyčných příjmech.

rozpočet
Protože příjmy je nutno doložit v každém případě. Aby poskytovatel půjčky věděl, s kým má tu čest, a ujistil se, že dostane své peníze řádně zpět.
A spotřebitelé pak musí dokládat třeba i své výdaje za bydlení, energie, stravování a domácnost, aby byla zřejmá jejich solventnost.
Protože půjčky jsou tu k mání, ale jenom pro ty, kdo je vrátí. A vrací je jen ti, kdo mají z čeho vracet.