Kupte si prasátko

18. 9. 2019 Off Od

Dnešní doba stále více poukazuje na to, že je dobré šetřit si nějaký ten peníz na horší časy. Jsme vedeni ke krátkodobému i dlouhodobému spoření, odkládání si na důchod, nejlépe už od nízkého věku, abychom měli dostatek času naskládat nějakou slušnou sumičku, se kterou už se dá nějaký čas žít. Musíme si také odkládat na akontace pro získání hypotéky, nebo třeba sbírat kačky pro naše děti a ulehčení jejich budoucnosti.
prasátko bílé
 
Spoříme, šetříme, kde se dá.
 
Čím dál více lidí se ale začíná vracet také k retro klasice – obyčejnému prasátku. Dnes už to nemusí být to klasické, růžové, jaké všichni známe. Může to být například plechovka, domeček nebo autíčko, anebo vtipnější motiv, jako toaletní papír. Každopádně výhodou jakéhokoli takového „prasátka“ je, že lépe postrádáme dvacetikoruny, než tisícikoruny. Samozřejmě tento způsob nenahrazuje výše uvedené finanční zajištění, ale může být příjemným způsobem, jak si usnadnit platbu dovolené, nasbírat korunky na nový pelíšek pro psa nebo si třeba koupit do domácnosti nový koberec.
 sklenka pokladnička
Jak se vlastně do prasátka šetří?
Můžete zvolit z několika metod. Stanovit si hodnotu mincí, které když se objeví v peněžence, prostě každý den vysypete. Nebo máte možnost denně vhodit určitou částku, o které víte, že Vám určitě nebude chybět ve Vašem rozpočtu. Také je tu jiný nápad, a to například zaplatit do kasičky „za něco“ – za vyřčené nevhodné slovo, za nesplněný úkol v domácnosti, za prolenošený den a tak dále. Nápadům se meze nekladou a je zkrátka jen a jen na Vás, jaká forma Vám bude vyhovovat a jak si tento proces vymyslíte.
 
Neuškodí do toho zapojit také manžela nebo manželku, partnera či partnerku, nebo prostě toho, s kým žijete v jedné domácnosti.
 
Jakmile si všimnete, že Vaše kasička ztěžkla a přibrala na váze, je čas. Je čas, kdy ji můžete otevřít a s nadšením čekat, jakou částku se Vám podařilo nasbírat.