Bublinová fólie – skvělý balicí a izolační materiál

13. 9. 2020 Off Od

Zdravotně nezávadný plast – v zásadě se nestane nic, jestliže si balíte svačinu na cesty, např. při pěší turistice, a ta vám z mikrotenového sáčku unikne až k povrchu bublinové fólie Balteto. Je vyrobena z polyetylenu, vhodného i do potravinářského či zdravotnického sektoru, a tak můžete bez obav svačinu konzumovat. Bublinkové fólie jsou pro balení předmětů včetně potravin ideální, pokud chcete zabránit jejich mechanickému poškození (pomačkání, rozlomení atp.), což je v případě turistických výletů s batohem dobrá volba.

nůžky, lepenka, fólie

Recyklovatelný materiál – z ekologického hlediska jde o výrobek šetrný k životnímu prostředí, můžete jej tedy bez obav ukládat do žlutých plastových odpadních kontejnerů označených pro druhotné využití plastů.

Využití je širokospektrální – podobně, jako sáčky s uzavíracím zipem, se vyplatí mít doma v zásobě na nejrůznější použití:

Odesílání balíků – je to nejvýhodnější balicí materiál pro transport zboží přepravními službami. Existuje sice více typů výplňového materiálu, ale fólie s bublinkami nemá v přímém balení věcí konkurenci. Ochrání i drobné křehké předměty, jako je keramika, porcelán, slaměné figurky, dřevo, plastové výlisky i výrobky z papíru.

bublinová fólie

Skladování zboží ve skladech a věcí v domácnosti – pro ukládání sezónních oděvů a obuvi lze využít uzavíratelné pytle, do nichž nepronikne vlhkost a prach. K ukládání křehčích předmětů opět využijte polyetylen s bublinkami, zmírní se tím riziko poškození – rozdrcení, poškrábání, pomačkání atd.

Tepelný izolant – této vlastnosti lze využít např. při pobytu v přírodě, při stanování, kempování a bivakování. Při silném dešti zvýší odolnost stanové konstrukce před promáčením a na podlážce je skvělým tepelným izolantem. Podkládá se pod karimatky ve dvou vrstvách, čímž se výrazně zvýší tepelný komfort při spaní i při pohybu ve stanu.