Co dokáže?

20. 11. 2019 Off Od

Dokáže všechno. Není oblast, nebo informace, kterou bychom zde nenašli. Když si nevíme rady, pomůže nám. Když se potřebujeme s někým spojit během několika vteřin, je tady. Když potřebujeme zaplatit fakturu, najít recept na vánoční cukroví, vyhledat kontakt v předvánočním čase, nejlépe na psychologa, je po ruce. Jen si představte život bez něho! V dnešní přetechnizované době, kdo nevyužívá internet, jako by nebyl! Může ve společnosti působit prakticky až zaostale. Stal se mocným nástrojem na zeměkouli.
vždy a všude s mobilem
Pokrok nezastavíš, říkávaly již naši prarodiče. Ano, starší ročníky jistě vzpomenou na začátek internetového šílenství. Po kabelu, na kterém bylo zatím připojeno pouze sluchátko s pevnou linkou, najednou něco nového, výjimečného. I když fungoval slimáčím tempem, uměl zlomek toho co dnes, byl to průlom. Bylo to něco, co dnešní mladí asi jen těžko pochopí. Optické kabely byl neznámý pojem a rychlost za sekundu? Dnes samozřejmě pro zasmání. Jediné možné použití s pevným počítačem.
Doba se změnila. Připojíme se kdekoli, pokud zrovna nemáme data v mobilu, existuje spousta veřejných míst, kde je to možné. Kdo nedrží v ruce přístroj a aktuálně nesleduje dění na sociálních sítích všeho druhu, je prakticky ,,mrtvý“.  Sdělujeme si i ty nejintimnější záležitosti před zraky ostatních. Řešíme svoje problémy, zajímá nás názor anonymních osob, dáme na rady a zkušenosti lidí, které jsme v životě nepotkali. Je to dobře? Ano, pokud nejde nic a nikdo za hranice možností.
je to závislost
Ptáme se, proč jsou naši potomci doslova závislí na nástroji zvaném internet. Funguje do určité míry jako droga. Funguje návykově a uživatel vyžaduje svou denní dávku. Není to ovšem pouze o mladé generaci. Není ničím zvláštním, že senioři absolvují naučné kurzy k osvojení alespoň základních pravidel pohybu na síti. Svět nikdo nezastaví, ani nezpomalí. A tak vždy mějme na paměti, když online tak slušně a rozumně!