Hledáte bydlení? Zkuste to alternativně

15. 5. 2021 Off Od

Není pravdou, že byty na prodej nejsou. Jen jich je málo a jsou velmi drahé. Alternativy ale existují také a stále více lidí po nich pokukuje.

Hledáte bydlení? Zkuste to alternativně

Najít byt za rozumnou cenu není v dnešním světě vůbec jednoduchou záležitostí. Pokud člověk nemá známosti, a to ať už v rámci kamarádů nebo rodiny, tak obvykle nemá žádnou šanci najít něco za rozumnou cenu. Samozřejmě, že situace s obytnými nemovitostmi není všude stejná. Pořád ještě existují lokality, kde se prodávají byty, potažmo rodinné vilky za pakatel, ale k tomu je také nějaký důvod. Většina z těchto nemovitostí není prodejná z důvodu, že se nacházejí na místech, kde nikdo normální žít nechce. A kdo by tam žít chtěl, ten zase nedostane obvykle hypotéku. Je to docela začarovaný kruh.

Žáby s domkem

Tou nejčastější možností je tak podnájem. To není vyloženě špatná volba, ale jakmile někdy v budoucnu byty zlevní, bude mít jen málokdo žijící z podnájmu ušetřené dostatečné množství financí. Přeci jen, podnájmy jsou dnes také velmi drahé. A hypotéky navíc nepadají z nebe. To jsou také důvody, proč přemýšlet i o různých alternativách, třeba o mobilheimech.

Nejedná se o žádné exkluzivní bydlení, to určitě ne, ale rozhodně je to často lepší než žít ve dvoupokojovém bytě v paneláku. A to ani ne tak obytným prostorem, který víceméně obdobný, ale hlavně kvůli klidu a soukromí. V králíkárnách žije hodně lidí, a to je někdy problémy. Navíc mají papírové stěny, takže se člověk díky hlučnějším sousedům často ani nevyspí. Dobrá koupě je to ale i z důvodu vnitřního zařízení, které hlavně u nejmodernějších verzí bývá prvotřídní. Mobilní domy prodej se odehrává prakticky v každém kraji, takže by neměl být problém zajet se na některé kousky podívat.

Žena na pohovce

K rekreaci

Tento druh obydlí je vhodný nejen k bydlení, ale rovněž i k rekreaci. V takovém případě ale zákazníci většinou nepoptávají nejnovější verze, ale volí si spíše něco dříve vyrobeného. Není to takový luxus, ale zase člověk ušetří. A často to není málo. Je to určitě levnější než běžné letní chatky, které je navíc nutné koupit i s pozemkem.