Jak postupovat při nákupu elektroniky z bazaru?

2. 8. 2019 Off Od

Na internetu je dnes mnoho internetových bazarů, míst, na kterých lidé prodávají použité věci, které už nepotřebují. Tyto věci jsou mnohdy ve slušném stavu a při tom za zlomek původní ceny. Především použitá elektronika je mnohdy podstatně levnější. Bohužel, prodejci na bazarech zpravidla neposkytují záruku a můžete tak snadno nakoupit vadný výrobek, nebo o své peníze dokonce přijít.
potřesení rukou ve městě
Jak se nenechat napálit?
Při nákupu na bazarech je důležité držet se několika pravidel. Je dobré hledat prodejce pouze na těch známějších jako např: Aukru, Sbazaru nebo Bazoši. Konkrétně Aukro dokonce poskytuje určitou formu ochrany při nákupu, zároveň si ale od prodejce strhává část z ceny.
Dále je vhodné od prodejce vždy vyžadovat osobní setkání, při kterém vám může detailně předvést vámi vybraný produkt a tím vám dokázat, že skutečně funguje. Pokud prodejce osobní setkání odmítne, doporučuji s ním přerušit kontakt a ohlédnout se po zboží jinde. Pozor si dávejte také na podezřele levné zboží, může se jednat o zboží hodně opotřebované, nebo dokonce o padělek. Některé takové padělky mohou být na první pohled k nerozeznání od originálu a vy byste je tak nemuseli poznat, a to ani při osobním předání.
výměna zboží za peníze
Co vše se dá v internetovém bazaru zakoupit?
V internetových bazarech se dá zakoupit prakticky všechno: oblečení, elektronika, automobily… Z elektroniky jsou nejčastěji k dostání mobilní telefony, notebooky, tablety a stolní počítače. Zakoupit zde ale můžete i ledničky, pračky a další větší elektro.
Jak už jsem zmínil, před zaplacením si zboží vždy důkladně prohlédněte a vyzkoušejte. Vyhněte se platbě předem a vždy žádejte osobní předání zboží. Obchodování v bazarech je mnohdy minimálně regulováno a o své peníze tak můžete snadno a nenávratně přijít. Internet navíc mnohdy kryje identitu prodejce a může tak být obtížné ho v případě potřeby dohledat.