Kam zavítat, když se venku ochladí?

2. 6. 2023 Off Od

Když venku vystřídá teplé sluneční počasí zima (nebo příchod zimy), je načase začít přemýšlet nad tím, jak a čím zabavit vaše ratolesti, aby byly dostatečně vyblázněné. Proto, aby měly dostatek vyžití a realizace, je nutné jim přichystat program a jistý druh zábavy, který vás od počasí odrazovat nebude.
hrací koutek

Nabízí se vnitřní prostory

Pro aktivity určené pro děti máte na výběr navštívit spoustu míst, které jsou zaměřené na vnitřní část a nabízí nespočet činností. Může se přitom jednat o místa, které běžně nenavštěvujete (alespoň ne v letním období, kdy si vaše děti bohatě vystačí venku na čerstvém vzduchu). O to více u nich s takovým triumfem zabodujete.
čtení od babičky
Vzít je můžete například:
–       do aquaparku nebo kryté koupaliště (plovárna)
–       do planetária
–       do muzea
–       na hrady nebo zámky
–       do kina a divadla
–       na různé výstavy (automobilů, lega, hraček, historických předmětů)
–       do dětských koutků, které jsou podobné školce
Vybrat si můžete cokoliv vás napadne. Nezoufejte, pokud se váš návrh nebude vašim dětem zpočátku zamlouvat. Po létě byly zvyklé jednoduše na to, že mají prostor a možnosti, které nabízí venkovní zařízení, ovšem pokud nezkusí i něco jiného, nepoznají, jaké to je – zabavit se i jinde.
architektura planetária

Čas na častější návštěvy rodiny

Možná to sami znáte, že se najde tisíce výmluv na to, proč nenavštívit vaše příbuzné v období prázdnin nebo celkově léta. Vždy je totiž tolik příležitostí k tomu, abyste si našli jiný program, než jen vysedávali u příbuzných. Teď je však doba na změnu a čas na to, udělat si čas i pro nich. Netrpělivě na to čekají a uvidíte, že budou mile rádi, když jich s vašimi dětmi, které dlouho neviděli konečně navštívíte. A třeba i častěji než doposud.
Zavolejte babičkám, tetičkám a strejdům, zorganizujte velkou rodinnou sešlost u vás doma nebo jednoduše podnikněte společný oběd někde v restauraci, kde si příjemně odpočinete, opět uvidíte známé tváře a vaše děti budou moci lépe poznat lidi, kteří mají stejnou krev jako ony. Zcela jistě to ocení všichni zúčastnění.