Kdo půjčí podnikatelům?

14. 8. 2020 Off Od

Pokud se někomu z našich podnikatelů přestane jeho živobytí dařit, pokud se něco v jeho podnikatelských aktivitách zkomplikuje, je to zlé. Protože v takové chvíli začne dotyčný postrádat peníze, tedy něco, bez čeho se dnes nedá vést normální život. A když tudíž podnikání přestane vynášet, je třeba to co nejrychleji a co nejefektivněji řešit.

Jenže jak? Peníze si takový obyčejný smrtelník sám natisknout nemůže a sotva je najde někde válet na ulici.

A protože se je takovému podnikateli nedaří vydělat, musí si je někdy zkrátka alespoň vypůjčit. Aby cizími penězi ufinancoval všechno, na co momentálně nemá, aby tak svou firmu udržel po nezbytnou dobu nad vodou nebo ji podle potřeby zmodernizoval. Což by odstranilo problémy a zlepšilo vyhlídky do budoucna.

poskládané mince

Ale problém tu je s tím, že ne každá finanční instituce dotyčnému ochotně půjčí. Spíše opak je pravidlem. Jakmile má podnikatel zásadnější problémy, nikdo z bankéřů mu raději peníze nepůjčí. Protože by to byl riskantní podnik a hrozilo by, že už půjčené peníze nebudou vráceny, že zmizí v nenávratnu.

A proto se podnikatelé v nesnázích obracejí raději na nebankovní společnost. Protože touto poskytovaná hypotéka bez doložení příjmu skýtá naději na získání nezbytných finančních prostředků i v případě žadatelů, kteří vězí až po uši v problémech.

vějíř z bankovek

Zde se totiž dává coby záruka řádného splácení do zástavy nemovitost, a díky této zástavě je vrácení peněz natolik jisté, že lze nad nejedním žadatelovým nedostatkem mávnout rukou. A tak tu uspěje i podnikatel, který se nemůže svými zisky chlubit, šanci má tento i v případě, že má nějaký ten nepříjemný záznam v registrech dlužníků nebo další nedostatky.

Uspěje tu tedy pomalu každý. A když uspěje, získá tolik potřebné finance, jimiž může napravit vše, co se pokazilo. Firma díky této pomoci přežije a lze doufat, že zase bude líp.