Ložnice, ve které si skutečně odpočinete

22. 11. 2020 Off Od

Ložnice patří bezesporu mezi nejdůležitější místa v domácnosti. Mnohdy jí ale nevěnujeme takovou lásku a péči, kterou by si zasloužila. Pravda je, že se jedná o privátní místnost, kterou jen málokdy zahlídne oko někoho jiného než samotných nocležníků. Je ale také potřeba poznamenat, že je to právě ložnice, kde trávíme jednu třetinu dne. Do této místnosti chodíme hlavně za odpočinkem a nabrání sil, k tomu by měl být také interiér uzpůsoben. Ložnici bychom tak měli zařizovat opravdu s rozmyslem a vše promyslet do posledního detailu. Celá místnost by ve výsledku měla navodit příjemnou atmosféru a zaplavit své nocležníky uklidňujícím dojmem.

  • Postel

světlá ložnice

Postel patří mezi nejdůležitější kus nábytku v ložnici, tak bychom k ní také měli přistupovat. Kvalitní spánek zajistí pohodlná matrace, uzpůsobená člověku, který na ní bude nocovat. Ve specializovaných obchodech pro kvalitní spánek vám dokáží poradit, jaká matrace bude pro vás ta pravá. Správně vybraná matrace dokáže poskytnout maximální oporu bederní páteři a dopřát komfortní a ničím nerušený spánek.

  • Další vybavení a nábytek

šatní skříň

Jen postel samozřejmě v ložnici nestačí, stejně důležitý je i další nábytek. Ložnice má však působit vzdušně, mnohdy si tak vystačíme s dvěma nočními stolky, toaletním stolkem, komodou a prostornou šatní skříní v zajímavém dekoru, jako je třeba u540 sten-skrine.cz.

  • Barvy a materiály

K minimalistickému nábytku se hodí střídmé barvy. Pokud přeci jenom patříte k milovníkům sytých výrazných barev, v ložnici se jim přeci jenom zkuste vyhnout. Volte jemné tlumené odstíny, které budou co nejméně upoutávat pozornost. V případě materiálů hledejte inspiraci v přírodě. Dřevo je zkrátka trefou do černého a jen málokdy touto volbou uděláte chybu. Ideální je pak hlavně nábytek z masivu, který bude sloužit dlouhá léta.