Znát svůj Body Mass Index se vyplatí

22. 11. 2020 Off Od

Znáte své BMI? Pokud ne, možná byste to měli napravit. Tento index totiž dokáže o vašem těle říct skutečně mnoho. V základu však jde o poměrně tělesné hmotnosti a výšky postavy. Ta často udává to, zdali je člověk podvyživený, má normální postavu, případně se dostává do nadváhy či dokonce stavu obezity. Jak jste na tom právě vy? Zjistěte tuto hodnotu velmi jednoduše. Možností máte hned několik:

  • Výpočet = jde o tu zcela nejjednodušší metodu, avšak je třeba mít na paměti, že velmi lidé s velmi svalnatou postavu by zjistili, že mají nadváhu, což je samozřejmě nesmysl, a tak nemusí dávat BMI kalkulátor bmikalkulacka.cz vždy smysl
  • Odborná konzultace = pokud chcete mít jistotu, že je vaše postava v pořádku, pak je odborné vyšetření jistě krokem, který vás nezklame, neboť budete vše vědět naprosto přesně

Na vás už jenom tkví rozhodnutí, kterou z možností si vyberete. Ani jedna není špatně, avšak každá má nějaké specifické výhody. Když to však myslíte se svou postavou a jejím udržováním skutečně vážně, pak je základem odborné vyšetření.

měření tělesné hmotnosti

Svou postavu máte ve svých rukou

Jenom vy jste ten člověk, který dokáže ovlivnit svou postavu. Měli byste si proto dát záležet nejenom na stravě, kterou přijímáte, ale také na tom, jakým způsobem se ve svém životě hýbete. Pokud nemáte pohybu dostatek, pak takřka ani vyvážená strava nebude mít takový účinek, jak si možná představujete. Chce to proto nezahálet, ale snažit se vyřešit otázku postavy, co možná nejvhodnějším způsobem. Jak to však uděláte, to už tkví pouze na vás.

snaha o cvičení

Způsobů vylepšení postavy je mnoho

Ať už vsadíte všechno na zdravou a vyváženou stravu, nebo se budete o to více hýbat, závisí na vašich preferencích. Když však nebudete zahálet, můžete si krásné postavy, se kterou budete spokojení, užívat již velmi brzy. S tělem jdou provést skutečně velké změny, které můžete ovlivnit právě jenom vy. Proto s chutí do toho.