Obálky z plastu?

2. 6. 2023 Off Od

Upřímně – v dnešní době není posílání dopisů nejběžnějším zdrojem komunikace. Kolik jste napsali dopisů za poslední měsíc? Poslední rok? A kolik jste napsaly e-mailů? Většina lidí se shodne na tom, že e-maily, jako součást moderní doby, jsou mnohem využívanější. Přesto se ale na dopisy nezapomíná a dál se vyvíjejí i prostředky pro jejich zasílání. Jedním z takovýchto vylepšení jsou plastové obálky.
poštovní obálka
Typy plastových obálek
U plastových obálek existuje mnoho druhů a typů. Vybírat si můžete z několika a podle různých kritérií. Na otázku soukromí a zachování listovního tajemství odpovídá možná průhlednost či neprůhlednost. Existují naprosto neprůhledné obálky, které jsou také pevnější než papírové a nedá se do nich bez viditelného poškození dostat. Pokud chcete mít přehled o dokumentech uvnitř, přestože jste obálku již zalepily – v tu chvíli se jako řešení nabízí průhledný plast. Díky tomu budete moci vše zkontrolovat i po jejich uložení. Jestliže jde o velikost, máte mnoho možností. Nejběžnější jsou formáty A5 a A4, ale nejsou jedinými možnými a dostupnými. Jaký počet kusů je k dostání? I tady jsou odlišnosti – je možné si objednat zásilku s 10 až 100 obálkami.

Využití
Plastové obálky slouží ke stejnému účelu jako obálky papírové. Posílají se v nich tiskoviny, dopisy… Kromě toho se ale vůbec nemusíte bát použít je na objemnější zásilky, případně pro zasílání textilu i lůžkovin.
šipka na krabici
Výhody
Oproti papírovým obálkám, které jsou sice starou dobrou klasikou, mají mnohem větší výdrž. Můžete se spolehnout, že nehrozí protržení či poškození pouhým nedopatřením. Dokumenty v nich uložené také nemají šanci se zmuchlat, zvlhnout či promoknout vlivem špatného skladování a špatné přepravy. Také pokud máte problémy s „olizováním obálek“ kvůli jejich zalepení, mám pro Vás pravděpodobně dobrou zprávu. Plastové obálky jsou opatřeny lepenkou – stačí sloupnout ochrannou fólii a přilepit. Lepenka také zajišťuje ochranu před možností otevření a zpětného zalepení bez povšimnutí adresáta.

Jednou z možností je také originální dopis. Pokud byste měli zájem o tuto nabídku, stačí se podívat na barevné druhy a odstíny obálek. Jestli právě teď zvažujete, zda zabalit nějak konkrétní produkt do krabice nebo do igelitové obálky, věřte, že uložením do obálky snížíte náklady za poštovné. Uspoříte také místo při přepravě.
Ověřte si, že . Vybírejte z více možností!