Přirozenost, nebo instagramová krása?

7. 9. 2021 Off Od

Instagram je plný krásných lidí, kteří žijí v krásných domech, a jezdí na krásné dovolené. Z těch nejkrásnějších se pak stávají influenceři, tedy ti, kteří si tím zvládají hezky přivydělat. A takoví lidé mají spousty sledujících, mezi něž možná patříte také. 

Dokonalost

Když otevřete profily těchto krásných lidí, z každé fotografie sálá dokonalost, mnohdy doplněná o pozitivně laděné popisky, a spousty tagů. Všimnete si dokonalého těla, které sedí v dokonalém křesle, u dokonalého bazénu, a s dokonalým úsměvem na dokonalé tváři. Vedle takového člověka vypadá váš průměrný obličej, na průměrném těle, usazený v průměrném křesle zkrátka příšerně. Vy totiž zkrátka nejspíš nemáte čas trávit několik hodin denně v posilovně, a nevyděláváte tolik peněz, abyste si mohli užívat dovolenou v luxusních rezortech těch nejžádanějších zemí. Sledování dokonalých příspěvků pak mnoho lidí nutí k zamyšlení and vlastním, docela obyčejným životem.

žena s mobilem

Realita

A teď se podívejme na realitu, která se za tím vším skrývá. Uvolněně usmívající se pár v luxusním bazénku, který na fotografii vidíte, není obrázkem skutečnosti, ale fikcí, kterou pro vás připravili. Dost možná se půl hodiny před vyfocením snímku hádali, nebo trávili čas odděleně na mobilu. U bazénu pak dlouhou dobu hledali ideální místo k vyfocení, aby jim u toho nepřekáželi ostatní hosté, a měli to nejlepší pozadí. Nasadit perfektní uvolněný úsměv jim pravděpodobně také dalo velké úsilí, jelikož voda studila, jeden z nich měl žaludeční potíže, a ten druhý myslel na to, že by si nejraději také dopřál palačinku s vrstvou šlehačky, kterou do sebe cpalo dítě, které na fotografii samozřejmě není vidět. Nakonec fotka prošla mnohými úpravami, a její vystavování zabralo další půl hodinu.

žena na lodi

Není to výhoda, ale práce

Možná těmto lidem závidíte dokonale připravenou snídani, krásné oblečení, a drahé dovolené. Ve skutečnosti však museli dlouhou dobu  snídani aranžovat tak, aby na fotografii vypadala dokonale. Krásné oblečení, které možná působí draze, nemusí být vždy pohodlné, a jeho účelem bývá především reklama. Drahé dovolené si influencer nemůže užít naplno, jelikož musí fotit, fotit, a fotit.