Půjčte si na družstevní byt

27. 8. 2019 Off Od

Ne každý si chce pořídit své vlastní bydlení a ne každý má také tu možnost. A protože se mu zároveň nechce donekonečna střídat stále dražší a dražší podnájmy, možná ho jednoho dne napadne, že by nebylo marné pořídit si byt družstevní. Který tak trochu bude a současně tak trochu nebude jeho, jak je nám všem známo.
Ovšem nejednou se při těchto úvahách narazí na u nás docela běžný problém. A sice kde na takový byt sehnat peníze. Protože i družstevní podíl na nějaké té nemovitosti něco stojí.peníze pod lupou.jpg
Pokud se dotyčný člověk rozhodně pro půjčku, může si být od počátku jist tím, že v bance neuspěje. Protože banky podobné spoluvlastnictví coby záruku neakceptují a na družstevní byt tak hypotéku neposkytnou.
Ovšem naštěstí je tu pořád ještě i nebankovní sektor, u kterého uspět lze. Tady se totiž nabízí hypotéka na družstevní byt Americkahypoteka.
Tuto hypotéku získat lze, a to dokonce během pouhých několika dní. A to i navzdory tomu, že podobný družstevní podíl nelze zastavit stejným způsobem jako nemovitost v osobním vlastnictví. Protože soukromý sektor je v případě podobných půjček flexibilnější a dokáže vyhovět.
Poskytovatel úvěru tu tak sám uzavře smlouvu o převodu členských práv se současným majitelem těchto práv nebo takzvanou smlouvu o zajišťovacím převodu členských práv, případně poskytne člověku, který již takový družstevní byt vlastní, výměnou za jeho zastavení až sedmdesát procent hodnoty dotyčné nemovitosti.
Zájemce o pořízení si takového družstevního bytu tak získá chybějící finanční prostředky na rok až třicet let, s možností splatit je i předčasně, a po splacení je takový byt převeden do jeho (družstevního) vlastnictví.evropská dvoustovka.jpg
Případně se lze také zaručit za půjčku na družstevní byt i již vlastněnou nemovitostí v osobním vlastnictví žadatele nebo třetí osoby.
Jistě, v případě družstevních bytů jsou u hypoték zpravidla dražší splátky, ale to už je vedlejší. Hlavní je, že tu každý získá možnost si takový družstevní byt pořídit. A bydlet tak podle svých představ.