Ideální stroj pro filmování z výšky

26. 8. 2019 Off Od

S příchodem moderních technologií dnes si může i člověk, který nemá zrovna na rozhazování, vyrobit svůj vlastní film, který bude po technické stránce na dostatečně vysoké úrovni. V současnosti je samozřejmě možné natočit snímek třeba i mobil, i když i kvalitnější kamery jsou k dispozici za daleko zajímavější peníze než dříve. Ovšem ani s tou sebelepší kamerou nenatočíte vše, jak si vysníte.
Dron nad polem
Když ale budete mít k ruce malého létavce ve formě dron, můžete vykouzlit celou řadu nádherných panoramatických záběrů bez toho, aniž byste si museli pronajímat jeřáb nebo dokonce vrtulník. Malá, na první pohled, hračka to dokáže za mnohem menší peníze ve stejné kvalitě a nejspíše i daleko rychleji.
Dron si můžete koupit standardně jak bez kamery, tak i s kamerou. Modely, kterým kamera chybí jsou obecně levnější, ale z logiky věci se s nimi nedá filmovat. Na takový stroj ale můžete malou kamerku klidně připevnit a pak snímat co budete chtít. Z technické hlediska je to trochu obtížnější než používat létavce s vlastní kamerou zabudovanou v zařízení, ale na druhou stranu vás to bude stát o něco méně. Pro amatérské filmování nemusíte kupovat žádné drahé hračky, bohatě postačí střední třída, která je dostatečně silná na to, aby zvládla unést menší kamerové systémy. V případě pochybností se poraďte s prodejcem, případně kontaktujte svého známého, který se v této problematice dostatečně vyzná.
Filmování ze vzduchu
Není možné natáčet všude
Patříte-li mezi opravdu ryzí amatéry a chcete s dronem natáčet poprvé v životě, měli byste vědět jednu zásadní věc – nejde to všude. Nemyslete si, že si prostě jen vyletíte se svým novým zařízením nad střechy domů a začnete natáčet co se vám zlíbí. S takovou byste mohli vyfasovat poměrně mastnou pokuty, a to třeba i ve městě. Krom otevřených prostranství byste měli žádat o povolení prakticky všude. A to jak v obci, tak i v blízkosti letiště a samozřejmě i vojenské základny.