Starosti s čalouněním

27. 9. 2019 Off Od

Musíte se naučit rozeznávat druhy čalounění, a také vědět co na které použít. Že to znáte? Vážně? Tak co je to například altancara? Aha, nevíte, že. No, tak právě tomuto problému z neznalosti se můžete zcela lehce vyhnout. Ale abych nebyl nařčen, že se vyhýbám já a to vysvětlení, tak nevyhýbám. Alcantara je druh látky, nebo přesněji její značka. Tato látka je vlastně podobná kůži, a její výroba je značně složitá. Dělá se z netkané, laminované textilie. Na čalounění se používá již hodně dlouho.

Modernější pojetí čalouněné pohovky

Nu, a jak se vyhnout problémům s vědomostmi jak a co udržovat, nebo čistit? To už tak složité jako výroba alcantary není. Stačí si na to sjednat někoho, kdo to umí. Jedna z možností je čištění čalounění Praha.

Ono, když si spočítáte čas, který máte trávit nade všemi křesly, gauči, postelemi a já nevím co všechno se ještě dnes čalouní, zjistíte, že za tu dobu můžete klidně být v práci a vydělat si ještě peníze navíc. Nebo, když to bude čistit někdo jiný, můžete se klidně oddávat relaxaci. Zvláště nyní, před Vánocemi to bude jistě hodně aktuální téma. Víceméně pro ženy, protože to je vlastně jejich parketa a i povinnost. Tedy, pokud chtějí mít doma čisto a není jim to vysloveně jedno.
Čalouněná pohovka

Druhů čalounění je obrovská spousta a stejně by je zde nešlo vyjmenovat všechny. Rozdělme si jen na přírodní a umělé. To nám musí postačovat. Víte, co na kterou látku použít?

Nesmíte na ně použít kartáč, a musíte je čistit pěnou tak, aby se látka nenamočila. Což je dost o nervy. A o čas.

K tomu všemu je třeba připočítat, že musíte vše před vlastním čištěním řádně vysát. A domácím vysavačem to neuděláte tak kvalitně jako firma, která má lepší přístroje. Tyto dokáží vysát i všechny nezvané hosty, kteří v čalounění žijí, ale pro vás jsou neviditelní.

Nuže, zvažte v klidu, zda je váš čas drahý, nebo zda není a budete se tedy trápit sama, nebo sám.