Maca jako přírodní lék, není ale vhodná v těhotenství

15. 12. 2020 Off Od

Nejčastěji ji můžete znát pod jménem maca peruánská. Je známá celá staletí a bývala vždy součástí jídelníčku místních lidí. Už tento fakt jistě napovídá, že se jedná o něco k jídlu, ano, jedná se o rostlinu. Kde se pěstuje? Jedná se o vysoké Andy.

V jaké verzi se s ní můžete setkat? Dostupné jsou tablety a v hojné míře také namletý prášek. Jaké má účinky? Nyní se dostáváme k tomu zajímavému. Maca, totiž neobsahuje žádné hormony, jak se mnozí mylně domnívají, ale umí je upravit. Posiluje organismus, zvyšuje odolnost například proti chladu, nebo vůči jiným změnám v počasí, sama se totiž pěstuje v drsných podmínkách, zlepšuje náladu, poskytuje totiž duševní komfort a vyrovnanost a v neposlední řadě umí dostat do rovnováhy všechny hormony a to jak u mužů, tak i u žen.

koně hory

U mužů umí upravit testosteron, pomůže s vytvářením kvalitních spermií. U žen pomáhá napravovat všechny problémy a neduhy například v období menopauzy, jako jsou návaly pocení, nevolnosti, únava a mnohé další nepříjemnosti, které nás v tomto období trápí.

A jak je to s macou a těhotenstvím? Maca v těhotenství není vhodná.

Její užívání se proto těhotným ženám nedoporučuje. Ani v období kojení není vhodné užívání této rostliny. Pomůže Vám stát se maminkou, ale pak raději přednost přírodním procesům. Vaše tělo si bude umět se vším poradit samotné.

rostliny miska

Není žádným tajemstvím, že pomáhá i na mužskou impotenci. Její účinky ocení i ženy se silnou nebo bolestivou menstruací či s chronickým únavovým syndromem. Pomáhá totiž povzbudit tělo i mysl. Působí velice pozitivně na celý endokrinní systém. Pomůže v případě štítné žlázy, nadledvinek nebo slinivky. Což jsou mnohdy opomíjené orgány našeho těla, leč stejně významné jako ty ostatní díky své funkčnosti.

Přirozená cesta, jak dosáhnout spokojenosti a dobrého zdraví bez neduhů a problémů, právě to pro mnohé z nás může znamenat cesta přírodní rostliny jménem maca.