Hrát si je velmi důležité i pro dospělé

21. 3. 2019 Off Od

Ačkoli si to mnohdy ani sami neuvědomujeme, naše tělo má potřebu se neustále vyvíjet, vylepšovat a posunovat dál. A stejně tak, jak ke správnému vývoji potřebují hračky děti, tak je potřebujeme i my dospělí . Jen už získaly trochu jinou podobu. Dospělí lidé už nevyužívají panenky a autíčka k vytváření příběhů, aby rozvíjeli svoji fantazii. Tu už mají většinou rozvinutou a mohou ji využívat například v ložnici se svým partnerem či partnerkou. Může to vyznít komicky, ale v ložnici se vlastně také provádí hraní, obzvlášť pokud k tomu přidáme i hraní rolí na něco.
skleněné kuličky
Ovšem to, co potřebujeme rozvíjet, ať jsou nám tři roky nebo šedesát, je koncentrace a trpělivost. Obojí jsou vlastnosti, které potřebuje ve své práci opravdu každý a málokdo z nás, to dokáže bravurně. Obzvláště v dnešní době, kdy chceme mít vše hned. Malé děti k tomuto rozvíjení využívají nejrůznějších kostek a stavebnic, dospělí lidé v tomto bodě od malých dětí tolik neliší, často totiž sahají po puzzlech, muži vyrábějí nejrůznější modely autíček či letadel nebo si zalézají do svých dílen, kde vyrábějí nejrůznější zlepšováky a ženy často usedají k ručním pracím, jako je šití, pletení, vyšívání či háčkování.
I dospělí jedinci však potřebují poměřovat své síly jako děti a využívají k tomu různých her, ať už deskových, jako jsou například Člověče, nezlob se, šachy, dáma, apod., tak i u online her, které hrají se svými virtuálními protivníky. Díky mnohým z těchto her, také procvičujeme paměť, koncentraci a rozvíjíme své IQ.
šachové figury
Ovšem najdou se i takoví jedinci, kteří zůstali ve světě dětí a nebojí se hraček, které jsme obvykle v období puberty odložili. Takže se stále najdou ženy, které mají doma obrovskou sbírku panenek nebo muži, kteří mají „tajnou“ místnost plnou vláčků. A vlastně, proč ne.