Jak poznat zdravé štěně?

16. 2. 2021 Off Od

Jak poznat zdravé štěně? To je otázka, kterou by si měl položit úplně každý, kdo se právě chystá na koupi malého štěněte. Pakliže byste si na zdraví štěněte nedali pozor již během výběru, hořce zapláčete. U veterináře byste potom trávili hodiny času a nechali tam soustu peněz.

Pokud vám tedy na zdraví opravdu záleží, měli byste začít výběrem vhodného plemene a chovatelské stanice. Některá plemena jsou k nemocem náchylnější než jiná a je tedy před koupí o těchto problémech vědět abyste se již předem mohli rozmyslet, zda jste ochotni tyto problémy překousnout. Například francouzští buldočci mají velice často problémy s dýchacími cestami.

sedící pes

Akita inu prodej https://kenichiai.com/stenata/stenata-na-prodej/ štěňat zase nese riziko hluchoty psa. Vlčáci jsou pak velmi náchylní na klouby a zadní končetiny. Zkrátka každé plemeno má specifické problémy.

Určitě si tak dejte pozor i na výběr vhodné chovatelské stanice. Správný chovatel vám sdělí veškeré informace o nemocech, které se vyskytují v rodu. Taktéž naprostá většina chovatelů je povinná dělat zdravotní testy. Kupujete si tedy psa, který má za sebou již několik návštěv veterináře a vy tak přesně víte, v jaké je kondici.

Až budete štěně osobně vybírat v chovu, dívejte se na jeho chování. Štěně by mělo být hravé a čilé. Určitě by nemělo sedět někde v koutě. Házejte pejskovi i míček abyste viděli, zda nemá nějakou pohybovou vadu.

ležící pes

Mimo jiné si dejte už v tomto momentě pozor na budoucí povahu psa. Stejně jako lidí, i psi se rodí s povahou, která se jen velice těžko mění. Na první pohled tak můžete poznat dominantního a tvrdohlavého jedince, kterého bude jen těžké převychovat. Ve vrhu se zpravidla vyskytují i nějaké slabší, či utlačovanější kusy. Tito psi pak bývají velice často bázliví. Zkrátka ještě před koupí si vše musíte pečlivě rozmyslet, přeci jen si kupujete člena rodiny, který s vámi bude několik let.