Kouzelná Amerika: vezme vám dech krásou své přírody, ale i chováním obyvatel.

17. 1. 2021 Off Od

Svobodu si tvrdě chrání

Osídlování Ameriky začalo už v době ledové, ale po objevení Ameriky Evropany v patnáctém století, začala kolonizace. Jih kolonizovali Španělé a Portugalci a sever Francouzi a Britové. Původní obyvatelé nemohli nic dělat, protože Evropané měli přesilu. Až v osmnáctém století vyhlásila Amerika nezávislost a ta je pro ně od té doby ohromně důležitá. Nikdo jim nebude říkat, co smějí dělat, nikdo jim nebude nic zakazovat. Jsou opravdu svobodní. Jenomže vše má svá ale…

Jak Američani žijí

Američani si nemusí platit zdravotní pojištění, ale pokud se jim něco stane a potřebují lékařskou pomoc, musí si vše zaplatit. Někteří z nich si dávají peníze stranou, aby měli na výdaje spojené s lékařskou péčí, někteří si pojištění platí a někteří doufají, že péči nebudou potřebovat. Mají jednoduše možnost výběru.

mrakodrapy_ve_městech

Spojené státy Americké se staly světovou velmocí. Snaží se mít kontrolu nad zbytkem světa, což se některým státům nelíbí. Proto se čas od času objeví nějaký terorista, který má v USA odpálit bombu, aby věděli, že do některých věcí nemají zasahovat. Děti chodí do školy s obavou, že je někdo může zastřelit. U vchodu do škol prochází rámy, které by měly odhalit zbraň. V našich podmínkách je to nepředstavitelné, pro ně je to standard. Naučili se žít se strachem z teroristických útoků. Poznamenala je i pandemie koronaviru, nejen na jaře loňského roku umřelo mnoho lidí v důsledku nedodržování opatření. Ptáte se, proč je nedodržovali? Přeci jim nebude někdo rozkazovat. Naštěstí pochopili, že důvodem opatření byl strach o jejich zdraví. Pokud plánujete cestu do Ameriky, nezapomeňte, že potřebujete zelenou kartu do USA, se kterou vám pomůže naše kancelář.

krajina_Ameriky

Nádherná krajina

Krajina Ameriky je velmi rozmanitá. Už jen z toho důvodu, že se rozkládá na severní i jižní polokouli. Na severu se nachází rozlehlé národní parky plné jezer a lesů. V USA můžete vidět rudé pískovcové stolové hory přesně jako ve westernovém filmu, Niagarské vodopády, sopky, kaňony.

V Mexiku vás okouzlí křišťálově čisté moře a deštné lesy, v jižní Americe vás ohromí pohoří And, Amazonský http://www.blesk.cz/clanek/celebrity/83009/aladina-okouzli-jennifer-lopez.html prales, vodopády, ledovce a nejznámější jezero Titicaca. Příroda je opravdu rozmanitá, ale také nevyzpytatelná. Ameriku často zasahují tornáda, bouře, zemětřesení a povodně, kvůli její poloze na třech litosférických deskách a jejich pohybu.